Sima Martausová a Dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu (Terézia Markusková, sekunda)

13.11.2017 19:54

Nepoznáš ju? Nevadí. Hovorí ti niečo indie, folk a slovenská textová tvorba? Ak áno, určite sa ti zapáči. Nad jej piesňami sa pozastavíte a zasmejete. Rýmy venované jej bývalým priateľom, kamarátkam, trápnym situáciám, budúcnosti. Tieto melódie sa spojili so zborom nádherných dievčenských hlasov. Vzniklo zaujímavé mesačné turné. Odštartovalo prvým novembrovým dňom a ja som využila šancu vypočuť si ho.

Koncertová sála hotelu Holiday Inn, päť mikrofónov. Ľudia si pomaly sadajú na svoje stoličky a očakávajú hviezdu. O siedmej vystúpili na scénu hudobníci spolu s útlou ženou. Krátky príhovor, hudba sa rozoznela spolu s unikátnym hlasom. Od prvej piesne Láska, cez veľa obľúbených, až po finálnu Dobrý deň, to som ja.

Tento večer bol ukážkou priateľského a útulného vystúpenia. Sima má neuveriteľne milú dušu, ktorej energiu vpúšťa do všetkých naokolo. Každá jej skladba je napísaná na základe príbehu z jej reálneho života. Všetky príbehy nám vyrozprávala. Nešlo  iba o spev a rýchly odchod domov. Spájala sa s nami, reagovala na výkriky. Ľudia jej k nohám kládli ruže, čokoládky a ona bola nesmierne vďačná. Svoj spev sprevádzala hraním na akustickú gitaru a prekvapila nás hraním na klavír. Dievčatá nastúpili na scénu síce neskôr, ale žiarili. Sukne s tradičnými slovenskými motívmi sa vynímali v modrej a fialovej, keď ľahko tancovali do rytmu. Šikovní hudobníci, ktorí sú v jej kapele neboli zhovorčiví, ale na to tu bola ona. Plusom bolo mnoho nových piesní, ktoré nám predstavili ako prvým. Ak más záujem, stíhaš ešte koncert v Nitre. Vrelo odporúčam.