Super Star

02.05.2013 14:45

 

Prinášame vám rozhovor so žiačkou zo septimy Nikolou Ďurišovou.

 

Čo alebo kto ťa priviedol k spevu?

K spevu ma v podstate nemusel privádzať nikto, začala som sa mu venovať sama už v škôlke, pretože som zistila, že ma to veľmi baví. Vyspevovala som kade som chodila, naši už zo mňa boli určite na nervy. 


Pamätáš si na svoje prvé vystúpenie?

Na svoje prvé  vystúpenie si pamätám celkom presne. Bolo to samozrejme v škôlke pred očami rodičov a učiteľov. Vtipné je, že vtedy som mala oveľa menšiu trému, než mávam teraz.


Čo najčastejšie spievaš? (aký žáner)

Najčastejšie sa učím spievať pop a rnb. To sú žánre, ktoré sa spievajú najlepšie a dajú sa na nich najlepšie ukázať hlasové schopnosti. Ale určite by som chcela vyskúšať aj nejaké iné žánre.


Máš nejakú vtipnú príhodu z vystúpení?

No, ako sa to vezme. Raz, keď som vystupovala na školskom plese (bolo to už dosť dávno) tak mi asi 2 krát seklo CD-čko. Bol to dosť zvláštny pocit keď sa ako dieťa ocitnete pred toľkými ľuďmi a neviete čo máte robiť.  Nakoniec som to odspievala a teraz na to už spomínam s úsmevom, aj keď vtedy to pre mňa bolo dosť stresujúce.

 
Zabudla si niekedy text pesničky počas vystúpenia?

Chvalabohu, text piesne som myslím že ešte nikdy nezabudla. Snažím sa nikdy si ho neopakovať pred vystúpením, pretože to je to najhoršie, čo by som mohla urobiť.

 
Už si niekoho rozplakala počas spevu?

Áno, už sa mi to zopárkrát stalo. Nespomeniem si na presný príklad, ale viem že to bol zvláštny pocit a zároveň veľmi pekný.

 


Kto je tvoj najväčší fanda?

Fú, to si netrúfam povedať, ale myslím, že asi moja mamina. Tá sa ma vždy snaží podporovať a hlavne pred súťažou ma naháňa do cvičenia.

 

 
Aké máš ďalšie plány so spevom?

Plány? Tie si radšej nerobím. Držím sa toho, že veci je lepšie neplánovať, ony prídu samé.  A napokon, nikdy nemôžem vedieť čo bude o pár rokov.


Čo by si odkázala speváckym začiatočníkom?

Vtipná otázka, pretože si niekedy sama pripadám ako začiatočník. Človek sa má vždy čo učiť. Tak asi aby na sebe čo najviac pracovali, pretože talent nestačí.


Vyskúšala by si si zasúťažiť aj v amerických speváckych súťažiach?

Ťažká otázka, ale poviem áno, pretože sa mi vôbec nepáči, ako to v showbiznise chodí na Slovensku, myslím si že tam je to možno o inom. Vyskúšať by som to určite chcela.


Odhodlala by si sa na battle s Beyonce??

NIE. :D