Zlodeji reality...vykrádajú aj teba? (Simi Dudonová II.B)
Aj keď si to mnohí z nás odmietajú priznať, internet a sociálne siete ovplyvňujú takmer každého jedného tínedžera. Istým spôsobom náš život síce veľmi uľahčujú, ale oberajú nás o voľný čas a skresľujú pohľad na okolitý svet.
V mnohých prípadoch záchrana každého študenta, ale všetko má svoje nevýhody. Nielenže sme jeho používaním zleniveli, ale aj úplne vyradili náročné vyhľadávanie informácii v literatúre. Načo by sme sa predsa hrabali v knihách, keď google vie všetko? No treba však myslieť na to, že nie všetko čo je na internete je pravda a občas siahnuť aj po starom dobrom spôsobe, ako to robili mnohé generácie pred nami a zvládli to.
Sociálne siete
Kto dnes nie je na facebooku je hneď automaticky považovaný za čudáka. No možno je to len človek, ktorý si váži svoj voľný čas a radšej ho využije inak, ako chatovaním alebo prezeraním noviniek na nástenke. Samozrejme, občas to robíme všetci, ale všetkého s mierou. Ak už človeku mobil doslova „prirastie“ k ruke, tejto závislosti sa zbaví len ťažko. Nehovoriac o tom, že facebook či iné sociálne siete, môže najmä u mladých ľudí spôsobiť psychické problémy. Sledovanie počtu „lajkov“ alebo porovnávanie profiloviek môže vyvolať pocity menejcennosti, či smútok z toho, že ostatní majú lepší život ako my. Kyberšikana je v dnešnej dobe tiež pomerne častou témou a vďačíme za ňu práve týmto „zlodejom reality.“
Čo na záver?
Všetko na internete treba brať s rezervou a sústrediť sa viac na skutočný svet, ako na ten online. Vypni počítač a choď si s kamošmi pokecať osobne a nie len cez chatové okienko. Keďže na internete beží čas oveľa rýchlejšie, zostane ti viac času na iné koníčky, ušetríš si oči a vyvetráš si hlavu, takže ti to bude na druhý deň v škole oveľa lepšie páliť...
text: Simi Dudonová II.B